Loading
Moje dokumenty SGB

Aktualności

Uwaga na oszustwo na pracownika banku!!!

13 maja 2021

W ostatnim czasie, popularne stało się oszustwo na pracownika banku. Jeden z internautów nagrał próbę kradzieży pieniędzy z jego konta i udostępnił to nagranie ku przestrodze innym.

Posłuchajcie, jakie metody stosują oszuści, aby nas oszukać.

 

Przestępcy stosują specjalne socjotechniki, które pozwalają im nakłonić ofiary do instalacji na smartfonach oprogramowania, które umożliwia im wykradanie pieniędzy z kont bankowych. Oszuści robią wiele, żeby się uwiarygodnić, np: podszywają się pod prawdziwy numer banku, znają imię, nazwisko i część numeru karty kredytowej, przedstawiają się, informują, że w związku z podejrzanymi operacjami na rachunku bankowym z ofiarą będzie kontaktować się jeszcze policja.

Dane, którymi posługują się przestępcy, pochodzą z baz danych sklepów internetowych, które oszuści wykradli w przeszłości. Dzięki temu oszustom udaje się uśpić ostrożność wielu osób. Jeśli tak się stanie, nakłaniają ofiarę do instalacji na smartfonie oprogramowania do obsługi zdalnego pulpitu jak TeamViewer lub AnyDesk i pod pretekstem skanowania urządzenia pod kątem złośliwego oprogramowania oraz konieczności wykonania testowych transakcji, wykradają pieniądze. Próbę takiego oszustwa udało się nagrać jednemu z użytkowników serwisu Niebezpiecznik, a materiał ku przestrodze wszystkich został opublikowany w internecie.

Oszustwo na pracownika banku jest bardzo popularne w ostatnich tygodniach. Liczba osób, które zostały okradzione w ten sposób ciągle rośnie. Przesłuchajcie dokładnie powyższego nagrania i podzielcie się nim z innymi, żeby także mogli zadbać o bezpieczeństwo swoich pieniędzy.

Powrót

Bank Spółdzielczy w Białogardzie
Bank Spółdzielczy w Białogardzie